Menü Bezárás

I. Gárdonyi sítábor beszámoló

2025. Január 20-án, hétfőn reggel 10 órakor indult iskolánk első sítáboros csoportja a Grand Tours utazási iroda buszával. Együtt utaztunk egy sárospataki gimnázium csoportjával.

Kb. 6 óra utazás után megérkeztünk a szállásunkra, ami egy szép tó partján lévő kemping volt. A kempingben faházakban laktunk, egész közel a tó partjához. A 18 diák 3 db 6 fős apartmant kapott. Két fiú és egy lány csoportra oszlott a társaság. A két kísérő tanár külön apartmant kapott.

A szállásunk jól felszerelt volt. Konyha részen volt minden, ami kellett, volt magyar tv csatorna, erkély. Konyhát nem igazán használtuk, mivel félpanziós ellátásunk elég bőséges és finom volt. Érkezés napján vacsorát kaptunk. 

Következő napokon a reggeli után az utazási iroda buszával mentünk a sípályára, ami kb. negyedóra távolságra volt a szállástól. Az ebédet a sípálya hüttéiben oldottuk meg. 16:00 körül indultunk vissza síelés után a szállásra, ahol fürdés után jött a finom vacsora.

A táborban csak magyarok voltak, magyar személyzettel. A diákok között 5 tanuló volt, akik még sosem álltak sílécen, őket külön oktattuk a tanulópályán. A haladó csoport pedig kisebb csoportokban síelgetett. A kezdők már első nap magabiztosan lejöttek a tanulópályán. Másnap már hárman a haladókkal tudtak síelgetni a nehezebb pályákon is. Utolsó napra már mindenki lejött a nehezebbnek számító piros pályán is.

 

Haza szombaton reggel indultunk reggeli után fél 9-kor. Számos esés volt, főleg a kezdőknél az elején, de szerencsére nem történt komolyabb baleset. Az időjárás is végig nagyon szuper volt, 1 nap kivételével szikrázó napsütésben síelhettünk.

 

Mindent egybevetve nagyon jól sikerült az első sítáborunk, reméljük a diákok megosztják a társaikkal és hagyománnyá válthat az iskolánkban!

Takács László és Serhók György
pedagógus szervezők

I. Gárdonyi sítábor beszámoló (pdf)